Ви працюєте за екраном комп’ютера понад 3 годин на день?
Вам подобається проводити весь свій вільний час в інтернет-мережі?
Як би там не було, Ваш організм це «відчуває». Синдром комп’ютерного зору, або комп’ютерний зоровий синдром, – це:
- тяжкість, сухість, “пісок” в очах;
- швидка втомлюваність;
- головний біль;
- біль у шиї;
- нечіткість зору.
Ось кілька простих порад для усунення симптомів синдрому комп’ютерного зору:
- Забезпечте правильне освітлення. Гарне освітлення – не означає гранично яскраве світло. Розташовуйтеся поруч із вікном, але не перед ним і не спиною до нього. Використовуйте жалюзі, щоб світло розсіювалося рівномірно. Не допускайте відблисків: світло не повинне відбиватися ні від вікон, ні від стельових світильників.
- Тримайте монітор на відстані не менше 50 сантиметрів від очей. Налаштуйте екран так, щоб дивитися на нього трохи вниз (зверху?). Важливо також правильно налаштувати на екрані монітора яскравість і контрастність.
- Запам’ятайте правило “20-20-20”: кожні 20 хвилин упродовж 20 секунд робіть 20 «пострілів» очима (тобто 20 разів переведіть погляд з будь-якої точки безпосередньо перед очима вдалину, дивлячись за вікно або в протилежний кінець кімнати.
- Будьте свідомі! Не допустіть розвитку “синдрому сухого ока”! Треба блимати: при цьому Ваші очі омиваються сльозою, тобто залишаються, як і задумано природою, вологими.
- Пам’ятайте, що при нестачі мікроелементів, вітамінів та інших компонентів зір швидше дає збої. Каротиноїди лютеїн і зеаксантин, наприклад, додатково захищають очі від шкідливого «синього» світла монітора. Зверніть увагу на свій раціон, можливо, є сенс періодично вживати дієтичні домішки для поліпшення зору.
- Якщо Вам були раніше прописані окуляри або контактні лінзи для роботи за комп’ютером, носіть їх.
- Проводьте медичні огляди у офтальмолога. Під час огляду перевіряють не тільки стан очей. Лікар також обстежує пацієнта на наявність деяких захворювань, які зашкоджують здоров’ю зору: діабет, підвищений артеріальний тиск, глаукома та ін. Профілактика – важливий складник здоров’я!
Оцініть користь статті:
Додати коментар