Акція

днів
годин
хвилин
секунд
з 15 вересня
по 15 грудня
nutrof

21.02.2018

Синдром комп’ютерного зору, або комп’ютерний зоровий синдром: прості рекомендації

Рейтинг

Поділитись статтею

logo

ТОВ «ТЕА ФАРМА» видавець і автор статті

Ви працюєте за екраном комп’ютера понад 3 годин на день?

Вам подобається проводити весь свій вільний час в інтернет-мережі?

Як би там не було, Ваш організм це «відчуває». Синдром комп’ютерного зору, або комп’ютерний зоровий синдром, – це:

  • тяжкість, сухість, “пісок” в очах;
  • швидка втомлюваність;
  • головний біль;
  • біль у шиї;
  • нечіткість зору.

Ось кілька простих порад для усунення симптомів синдрому комп’ютерного зору:

  1. Забезпечте правильне освітлення. Гарне освітлення – не означає гранично яскраве світло. Розташовуйтеся поруч із вікном, але не перед ним і не спиною до нього. Використовуйте жалюзі, щоб світло розсіювалося рівномірно. Не допускайте відблисків: світло не повинне відбиватися ні від вікон, ні від стельових світильників.
  2. Тримайте монітор на відстані не менше 50 сантиметрів від очей. Налаштуйте екран так, щоб дивитися на нього трохи вниз (зверху?). Важливо також правильно налаштувати на екрані монітора яскравість і контрастність.
  3. Запам’ятайте правило “20-20-20”: кожні 20 хвилин упродовж 20 секунд робіть 20 «пострілів» очима (тобто 20 разів переведіть погляд з будь-якої точки безпосередньо перед очима вдалину, дивлячись за вікно або в протилежний кінець кімнати.
  4. Будьте свідомі! Не допустіть розвитку “синдрому сухого ока”! Треба блимати: при цьому Ваші очі омиваються сльозою, тобто залишаються, як і задумано природою, вологими.
  5. Пам’ятайте, що при нестачі мікроелементів, вітамінів та інших компонентів зір швидше дає збої. Каротиноїди лютеїн і зеаксантин, наприклад, додатково захищають очі від шкідливого «синього» світла монітора. Зверніть увагу на свій раціон, можливо, є сенс періодично вживати дієтичні домішки для поліпшення зору.
  6. Якщо Вам були раніше прописані окуляри або контактні лінзи для роботи за комп’ютером, носіть їх.
  7. Проводьте медичні огляди у офтальмолога. Під час огляду перевіряють не тільки стан очей. Лікар також обстежує пацієнта на наявність деяких захворювань, які зашкоджують здоров’ю зору: діабет, підвищений артеріальний тиск, глаукома та ін. Профілактика – важливий складник здоров’я!

Оцініть користь статті:

Поділіться в соц. мережах:

Поки немає коментарів. Будь першим!

Додати коментар