Акція

днів
годин
хвилин
секунд
з 15 березня
по 31 травня
nutrof

01.10.2019

Ресвератрол та збереження здоров’я зору

Рейтинг

Поділитись статтею

logo

ТОВ «ТЕА ФАРМА» видавець і автор статті

Ресвератрол, незважаючи на те, що це слово не так вже й легко запам’ятати, з ним варто познайомитися: він може бути союзником в турботі про здоров’я людини, не виключаючи зір.

Це важливий компонент певних сортів червоного вина. Він також міститься в багатьох продуктах харчування.

Вчені пов’язують з ресвератролом надії на продовження тривалості життя, захист серця та судин, збереження краси шкіри й волосся, на підтримку пам’яті та гостроти мислення.

Про ці та інші властивості ресвератрола докладніше читайте в цій статті.


 

Що таке ресвератрол?

Ресвератрол – назва групи природних сполук, які виробляються багатьма рослинами для захисту від різних пошкоджень:

 • пересихання;
 • перемерзання;
 • зайвих ультрафіолетових променів;
 • грибків та бактерій.

Він є одним із найпотужніших антиоксидантів. Як вважають багато дослідників, цей антиоксидант має протизапальну дію й сприяє збереженню здоров’я очей, мозку, та захищає серце й судини.

Як антиоксидант, він допомагає запобігти розвитку деяких хронічних захворювань очей, особливо тих, що пов’язані з віком, наприклад, вікової макулярної дегенерації (ВМД).

 

Користь ресвератрола для зору та всього організму

Антиоксидантні властивості ресвератрола в наш час добре відомі:

 • Антиоксидантні властивості ресвератрола можуть допомогти знизити ризик розвитку вікових захворювань очей (наприклад, ВМДВікової Макулярної Дегенерації). Антиоксиданти нейтралізують вільні радикали, які утворюються в процесі життя людини, та їх кількість накопичується з віком, через надмірну дію сонячного світла, порушений обмін речовин, погану екологію, незбалансоване харчування та ін.
 • На сітківці ока людини під впливом сонячного світла утворюються вільні радикали. При їх надлишку та недостатньому виведенню розвивається окислювальний стрес. Завдяки своїм антиоксидантним властивостям, ресвератрол захищає сітківку ока від таких пошкоджень.
 • Протизапальні якості допомагають захищати серце.
 • Ця речовина сприяє підтримці оптимальної ваги.
 • Захищає шкіру від надмірної дії ультрафіолетових променів.

 

Французький парадокс і зв’язок з ресвератролом

Французький парадокс – науковий термін кінця 1980-х, яким названо парадоксальне явище:  низький рівень серцево-судинних захворювань у жителів Франції, незважаючи на вживання ними багатої жирами їжі, у порівнянні з іншими европейськими країнами. Французи обожнюють круасани, жирну гусячу печінку, білі багети, масло і бекон, та залишаються ще й найстрункішими в Європі. Що особливо важливо, французи рідше за інших європейців хворіють на ішемічну хворобу серця. Вчені вважають, що причиною такого явища є споживання великої кількості ресвератрола в складі червоних сухих вин в певних сортів винограду.

французский парадокс

Джерела ресвератрола

 1. Вино та плоди винограду.

Найбільше ресвератрола міститься в шкірці певних темних сортів винограду, з яких виробляють червоне сухе вино.

На рівень його змісту в вині можуть впливати особливості технологічних процесів: ранній або пізній збір врожаю, витримка в дубових бочках або сталевих чанах, та ін.

 1. Горіхи.

Волоські, арахіс, мигдаль – крім ресвератрола, містять цінні ненасичені жири, білок, рослинні волокна.

Важливо, що в повному обсязі ці компоненти зберігаються в термічно необроблених горіхах. Обсмаження, особливо при високих температурах, знижує цей зміст.

 1. Ягоди яскравого забарвлення.

Суниця, шовковиця, лохина, малина, ожина – містять, крім ресвератрола, й інші антиоксидантні компоненти, наприклад, вітамін С.

 1. Чорний шоколад.

Багатий на ресвератрол завдяки плодам какао, та, крім того, містить в своєму складі мікроелементи Магній, Мідь, Марганець, вітаміни групи В.

Ресвератрол – важливий компонент для захисту зору при змінах, яки відбуваються в віком, порушенны обміну речовин, при вікових захворюваннях очей (ВМД, діабетичний ретинопатії), в умовах підвищених навантажень на зір, при поганій екології, стресах та ін. Ресвератрол є одним з компонентів Нутроф® Форте.

 

Нутроф® Форте – дієтична добавка для підтримання зору, від французької фармацевтичної компанії Théa, яка є піонером і лідером у виробництві нутрицевтиков для здоров’я очей в Європі.

Склад Нутроф® Форте розроблений на основі наукових досягнень фахівців з вивчення сітківки ока та містить, крім ресвератрола, компоненти, необхідні для підтримки здоров’я зору: антиоксидантні вітаміни, мікроелементи, каротиноїди Лютеїн і Зеаксантин, Омега-3 жирні кислоти.

 

Висновки

1. Ресвератрол – потужний антиоксидант, дія якого корисна для здоров’я очей і здоров’я всього організму.

2. Ресвератрол особливо корисний для зменшення ризиків виникнення й прогресування вікових змін зору, наприклад, ВМД.

3. Виноград, горіхи, чорний шоколад є повноцінними доступними джерелами ресвератрола.

Оцініть користь статті:

Поділіться в соц. мережах:

Поки немає коментарів. Будь першим!

Додати коментар