Акція

днів
годин
хвилин
секунд
з 15 березня
по 31 травня
nutrof

30.07.2020

Як морква впливає на зір

Рейтинг

Поділитись статтею

logo

ТОВ «ТЕА ФАРМА» видавець і автор статті

Про чарівний вплив моркви на зір рясніє інтернет. Багато хто пам’ятає з дитинства: “щоб рости високим і мати гарний зір, треба пити морквяний сік”. Дехто впевнений у користі моркви для зору, хтось вважає, що це міф. Цікава історія самого поширеного міфу – “морква покращує зір”. Відомо, що його джерела надходять з Англії періоду Другої світової війни, коли військові льотчики раптово почали “бачити” ворожі літаки вночі. Таку небезпечну для ворога можливість пояснювали особливою дієтою льотчиків, до складу якої нибіто додавали велику кількість моркви. Насправді ж був створений новий радар, існування якого ховалося за цією інформацією, проте міф виявився стійким.

Чим саме морква корисна і як допомагає зору — докладніше дізнайтеся з цієї статті.


 

Корисні для очей компоненти моркви

Відомо. що на стан зору впливає безліч факторів, про які йтиметься нижче. І в випадках “поганого” зору, попри безліч своїх корисних компонентів, морква не покращує його гостроту. Однак вітаміни, мікроелементи та інші компоненти цього овоча корисні для здоров’я зору і допомагають зменшити ризик розвитку певних захворювань очей за умови, що морква є частиною збалансованого харчування. У моркві містяться:

  1. альфа та бета-каротин — використовуються організмом для синтезу вітаміну А
  2. вітамін А — необхідний для формування зорового білка родопсину
  3. вітамін С — потужний антиоксидант, нейтралізує вільні радикали
  4. мікроелементи Цинк, Селен — також належать до антиоксидантів
  5. каротиноїди Лютеїн і Зеаксантин — захищають сітківку ока від пошкодження синіми променями сонячного і штучного світла

Всі ці корисні речовини покращують стан структур ока, роблять очі більш стійкими до дії світла, підтримують роботу сітківки та необхідні для загального здоров’я. Але, на жаль, в одній середній порції моркви міститься не так вже й багато перерахованих компонентів. Наприклад, необхідна нам добова кількість лютеїну і зеаксантину (речовин, вкрай важливих для роботи сітківки), містять не менше ніж 80 середніх морквин.

80 морковок

Відповідно, морква може бути лише однією зі складових цілого комплексу – збалансованої дієти, яка рекомендована для підтримки здоров’я зору.

 

Що впливає на зір?

На стан зору впливає цілий ряд факторів:

  • вік
  • спадковість
  • живлення
  • рівень зорових навантажень
  • стреси
  • стан екології
  • спосіб життя та ін.

У наш час зір потребує підтримкі. Вчені, які займаються проблемою збереження зору, з’ясували, які саме компоненти їжі найбільш корисні для очей.

 

Які компоненти їжі необхідні для підтримки здоров’я зору

До них відносять:

  • каротиноїди Лютеин і Зеаксантин – найбільш повно проявляють свої корисні властивості в співвідношенні 5: 1; антиоксиданти, “парасольки” для сітківки ока, відбивають шкідливі сині промені сонячного і штучного світла.
  • вітаміни С і Е — потужні антиоксиданти, знижують ризик виникнення/ прогресування вікових захворювань очей (ВМД, катаракти).
  • мікроелемент Цинк — природний активатор більше ніж 200 ферментів; через складні механізми підтримує зір в сутінках
  • мікроелемент Мідь — має антиоксидантні властивості
  • Селен — необхідний для антиоксидантного захисту та формування зорового сигналу
  • Омега-3 поліненасичені жирні кислоти — містяться у великій кількості в мозку, нервах, фоторецепторах сітківки ока і використовуються для їх функцій
  • вітамін D – вітамін-гормон, підтримує здоров’я очей, особливо при міопії, при захворюваннях очей, пов’язаних з віком та цукровим діабетом
  • ресвератрол – “король” серед антиоксидантів, корисний для здоров’я сітківки ока, захищає серце, покращує стан судин

На жаль, не існує якогось одного харчового продукту, який містив би всі ці компоненти. Але безліч продуктів в більшій або меншій кількості містять ці речовини. Тому корисною для зору є дієта на основі різних зелених овочів, фруктів, горіхів, бобових, риби та м’яса. Додатковим джерелом вітамінів, мікроелементів, каротиноїдів та інших необхідних для підтримки зору компонентів можуть бути дієтичні добавки для зору. Однак слід пам’ятати, що крім

  • вікових змін
  • надмірних зорових навантажень
  • стресів
  • малорухливого способу життя
  • незбалансованого харчування
  • погіршення екології

причинами погіршення зору можуть бути деякі хронічні захворювання як загального здоров’я, так і зорового апарату. Тому важливо своєчасно звертатись до лікаря: самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров’я.

 

Висновки:

  • Морква — відмінне джерело корисних для зору компонентів, але морква сама по собі не покращує гостроту зору.
  • Корисні для зору компоненти містяться в багатьох харчових продуктах, які необхідно включати до свого раціону. Ви зможете дізнатися про них тут.
  • Зір вимагає підтримки не тільки з віком, але й при тривалих зорових навантаженнях, недостатньому вмісту вітамінів, мікроелементів, антиоксидантів в харчуванні, в умовах сучасного ритму життя та екології, стресах та ін. 

 

Питання-відповідь

Відповідь: Крім того, що перераховано вище, в моркві міститься велика кількість корисної води та рослинної клітковини, яка поліпшує роботу органів травлення, вітамін К, корисний для провильного згортання крові, вітамін В, що підтримує роботу нервової системи, мікро- і макроелементи Калій, Магній, Залізо, та ін. Слід пам’ятати, що в моркві є й цукор (в окремих сортах до 10% від ваги), тому при цукровому діабеті солодкі сорти варто вживати з обережністю.

Відповідь: на жаль, вітаміни, мікроелементи та інші корисні для зору речовини не накопичуються в організмі. Крім того, влітку зір може страждати від яскравих сонячних променів і потребує додаткового захисту. Тому необхідно пам’ятати про роль збалансованого харчування для підтримки зору протягом року. Влітку теж можна доповнювати свій раціон прийманням Нутроф® Форте, корисні компоненти якого спеціально призначені для цього.

Відповідь: У певній міри. Чому так? Якщо говорити про реальну допомогу очам — день у день потрібно робити сік із 80 середніх морквин. Лікарі застерігають від надмірного захоплення соками фреш: вони можуть бути небезпечними при захворюваннях підшлункової залози, якщо п’ються натщесерце і в великих кількостях.

Оцініть користь статті:

Поділіться в соц. мережах:

Поки немає коментарів. Будь першим!

Додати коментар