Акція

днів
годин
хвилин
секунд
з 15 березня
по 31 травня
nutrof

28.09.2022

Гімнастика для очей

Рейтинг

Поділитись статтею

logo

ТОВ «ТЕА ФАРМА» видавець і автор статті

За допомогою гімнастики для очей можна зняти втому та дати м’язам розслабитися. Спеціальні вправи для очей займуть лише близько 10 хвилин вашого часу.

Найдрібніші м’язи всередині очного яблука знаходяться в постійній напрузі й втомлюються, якщо довго дивитись на щось поблизу, як, наприклад, на екрани смартфонів та комп’ютерів. Використання екранів серед дорослих та дітей постійно зростає, і немає жодних ознак того, що цей розвиток зупиниться. Настає цифрова ера, і ми щодня використовуємо смартфони, планшети та комп’ютери для роботи, розваг та спілкування.

Очі витрачають величезну кількість енергії, щоб сфокусуватись на маленьких екранах. Можливо, ми навіть не усвідомлюємо, що коли дивимося на екран мобільного телефону або ПК, працює близько 20 очних м’язів. Часте використання екрана може спричинити такі проблеми, як втома, болі, двоїння, розмитість зору, сльозотеча, інші прояви сухості очей.  Крім того, якщо довго сидіти перед екраном, може виникнути біль у шиї, плечах, спині, головний біль. Цей симптомокомплекс віднесений до Комп’ютерного Зорового Синдрому. Пройти тест на можливу його наявність можна тут

Для виконання гімнастики для зору не потрібне спеціальне обладнання – можна займатися будь-де і в будь-який час. Важливо регулярно та правильно виконувати вправи. Увага: гімнастика не зможе вилікувати вікові зміни, далекозорість, короткозорість та інші хронічні захворювання очей. Її мета – зняття напруги з очей при тривалих зорових навантаженнях.

Техніка виконання вправ для очей:

Загальні рекомендації:

  • Ретельно вимийте руки
  • Далі повільно вдихніть та видихніть
  • Під час виконання гімнастики тримайте голову нерухомо

 

1. Вправа для очей – пальмінг

Пальмінг – від англійського palm, долоня; саме з нього почніть комплекс. Пальмінг як система вправ виходить з принципів йоги. Тепло від долоні та уявлення повної темряви добре розслаблюють м’язи очей. Для виконання вправи кисті мають бути теплими. Далі:

  • Сядьте зручно; бажано, щоб лікті спиралися на стіл; постарайтеся розслабитися
  • Уявіть, що перед вами зовсім темно чи що перед вами щось чорне
  • Закрийте повіки, покладіть долоні на очі без тиску; не повинно бути видно світла
  • Залишайтесь у такому положенні щонайменше 4 хвилини

 

2. Вправа – кругові рухи

Зробіть невеликі кругові рухи очима. Спочатку подивіться нагору. Потім ліворуч – вниз – праворуч. Важливо поступово збільшити швидкість при рухах очей по колу. Цю і кожну наступну вправу повторюйте 7-10 разів.

 

3. Вправа – рухи по діагоналі

Подивіться по діагоналі вверх ліворуч, потім подивіться праворуч вниз. Змініть діагональ: вверх  праворуч, вниз  ліворуч. Рухатися мають лише очі, але не голова.

 

4. Вправа – погляд на брови вгору, погляд на кінчик носа вниз

Подивіться вгору. Не дозволяйте голові рухатися, тільки очі мають бути спрямовані нагору. Подивіться вниз. Так само не дозволяйте своїй голові рухатися.

 

5. Вправа – моргання очима

Заплющить очі якомога сильніше. Розкрийте очі якомога ширше. Повторіть цю вправу із відкриванням та заплющенням очей декілька разів.

Йога та інші вправи для очей допомагають позбутися втоми та інших неприємних відчуттів. Але пам’ятайте, що самолікування може виявитися шкідливим для вашого здоров’я! Якщо з’явилися скарги на зір, необхідно звернутися до лікаря, щоб встановити діагноз та, за необхідності, своєчасно розпочати лікування.

 

Оцініть користь статті:

Поділіться в соц. мережах:

Поки немає коментарів. Будь першим!

Додати коментар