Щоб усе життя бачити далеко та близько, очі треба берегти за всяку ціну. Погодьтеся, при загрозі незворотної втрати зору торг уже не доречний.
Кажуть, що “добра людина бачить добрі знаки”. Хочеться додати до фрази: …при сонячному й місячному світлі, у напівтемряві і, звісно, на дорогах.
Водії знають, що в сутінковий і нічний часи, порівняно з денним, сприйняття дорожніх умов значно погіршується.
Щодо професійних водіїв ситуація ще складніша, оскільки вихлопні гази містять значну кількість свинцю. Цей хімічний елемент, як і всі важкі метали, має безліч небажаних ефектів і спричинює погіршення сутінкового зору.
Сутінковий зір – це зір у чорно-білих тонах, без колірних відтінків. Якісний сутінковий зір забезпечує робота паличок сітківки ока за достатньої кількості всіх необхідних вітамінів і мікроелементів.
Особливу роль у збереженні сутінкового зору відіграває мікроелемент цинк. Хоч в організмі в середньому міститься лише 1.5 – 2 г цинку, він бере участь практично в усіх життєво важливих процесах. Цинк є частиною гормонів, ферментів і вітамінів і використовується всіма нашими клітинами.
Цей хімічний елемент називають “еліксиром молодості”, оскільки за його участі здійснюється оновлення клітин шкіри та утворення колагенових волокон.
Цинк є і в наших очах, у паличках сітківки, які відповідають за зір у напівтемряві або сутінковий час. Він активізує зорові функції в умовах нестачі світла. Цинк є антагоністом важких металів – кадмію і свинцю.
До речі, можна у простий спосіб перевірити, чи є у Вас порушення сутінкового зору. Якщо увійти до темної кімнати із закритими очима, а потім їх відкрити й дати собі команду що-небудь побачити, то при здоровому зорі зображення має бути абсолютно чорним. Якщо ж Ви бачите світлові кульки, кола та спалахи, або замість чорноти – синяву, то Ваші очі не можуть розрізняти предмети, яскравість яких менша за яскравість сірого кольору.
За наявності будь-яких порушень зору, зокрема в сутінковий час, слід звернутися до офтальмолога.
Оцініть користь статті:
Додати коментар