Акція

днів
годин
хвилин
секунд
з 15 березня
по 31 травня
nutrof

Профілактика ВМД: висновки з консенсусу Дельфі за оцінкою за STARS® та стратифікацією за шкалою AREDS

Метод Дельфі, створений у 1950-х роках, – це спосіб, який допомагає групі експертів прийти до загальної думки. Спочатку метод використовувався у військових та технічних прогнозах, а на сьогодні застосовується у різних сферах, наразі у медицині, освіті та бізнесі. Назва методу походить від Дельфійського оракула, символу мудрості в Стародавній Греції. За цим методом, експерти на кількох етапах анонімно відповідають на питання, поступово наближаючись до консенсусу.

У медицині Метод Дельфі використовується для створення рекомендацій у випадках, коли по якомусь важливому питанню недостатньо клінічних досліджень. З розвитком IT-технологій метод став використовувати онлайн-платформи для більш широкої участі експертів, що допомагає звести до мінімуму вплив особистої думки на прийняття рішень.

Наприклад, за методом Дельфі було розроблено посібник з профілактики ВМД(1), який враховує результати опитування за STARS® та стратифікацію категорії ризику виникнення/розвітку ВМД за шкалою AREDS. Цей посібник призначений для повсякденної практики лікарів задля пацієнтів, які мають різні категорії ризику.

Шкала категорій AREDS класифікує ризик прогресування вікової макулярної дегенерації (ВМД) за чотирма категоріями:

Категорія 1 (або 0): Низький ризик, з невеликою кількістю дрібних друз.

Категорія 2: Помірний ризик, з багатьма дрібними або кількома середніми друзами, або пігментними змінами.

Категорія 3: Високий ризик, з численними проміжними друзами, або великою друзою.

Категорія 4: Найвищий ризик, з розвиненою ВМД в одному оці.

Отже, офтальмологи в повсякденній практиці можуть використовувати анкету STARS® та шкалу категорій AREDS для вибору найкращої стратегії профілактики у пацієнтів з ризиком розвитку/прогресування ВМД.

Брошура: https://nutrof.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/mizhprofesijni-rekomendacziї-na-osnovi-delfijskogo-protokolu-ta-stars.pdf

 

Поки немає коментарів. Будь першим!

Додати коментар