Акція

днів
годин
хвилин
секунд
з 15 березня
по 31 травня
nutrof

Інструменти скринінгу для самооцінки ризику розвитку/прогресування вікової макулярної дегенерації STARS і Test4Retina у практиці лікаря

Вікова макулярна дегенерація є значущою медичною проблемою, особливо в економічно розвинених країнах. Дане захворювання очей призводить до погіршення зору і частіше зустрічається серед літніх людей. Так, близько 8,7% населення цих країн у віці від 45 до 85 років і 17,6% осіб старше 85 років страждають на ВМД.

Проте, за останні десятиліття спостерігається значний прогрес у вивченні та лікуванні ВМД, а саме:

  1. Встановлено багато факторів ризику ВМД на основі проведених масштабних досліджень Alienor (Antioxydants, Lipides Essentiels, Nutrition et maladies OculaiRes) та AREDS/AREDS2 (1), (2).
  2. Виявлено понад 50 генетичних поліморфізмів, пов’язаних з ВМД; однак наразі генетичне типування не входить до загальнодоступних досліджень.
  3. Запропоновано антиангіогенні препарати, які вводяться безпосередньо у склоподібне тіло ока (терапія першого вибору) для лікування певних форм ВМД. Ці препарати допомагають стабілізувати зір у певній кількості випадків; при цьому їх ефективність залежить від того, настало чи ні серйозне пошкодження сітківки до початку такого лікування.
  4. Розроблено дієтичну добавку (Ресвега) з урахуванням виявлених у великомасштабних дослідженнях AREDS та AREDS2 потреб у харчуванні людей з ВМД. Ресвега призначена для пацієнтів з неоваскулярною формою ВМД, поряд з терапією першого вибору з метою захисту другого ока від ризику розвитку/прогресування ВМД (3).

Таким чином, у сучасній медичній практиці виникла необхідність у ранньому та простому виявленні пацієнтів із високим ризиком розвитку ВМД з метою запропонувати таким пацієнтам посилене офтальмологічне спостереження та, за потреби, лікування неоваскулярної ВМД.

Поки немає коментарів. Будь першим!

Додати коментар