Акція

днів
годин
хвилин
секунд
з 10 вересня
по 10 грудня

30.08.2020

Вплив чорниці на зір

Рейтинг

Поділитись статтею

Ягоди чорниці мають попит влітку, а протягом всього року їх видно на упаковуваннях БАД в аптеках. Чи випадкова популярність цих лісових ягід?

Вона хороша для підтримки активності фізіологічних процесів і збереження гостроти зору, протидії інфекціям, регуляції імунітету, поліпшення кровообігу.

Але про що важливо пам’ятати – не існує якогось одного харчового продукту, який може вилікувати від хвороби, повернути втрачену гостроту зору. Корисні харчові продукти належать до профілактичних заходів для збереження хорошого здоров’я.

Чим саме чорниця корисна і як допомагає очам – докладніше дізнайтеся з цієї статті, але спочатку розповімо про популярний міф.

 1. Чорниця і міф про поліпшення зору
 2. Корисний для зору склад чорниці
 3. Що таке антоціани та поліфеноли в складі чорниці, чим вони корисні для організму?
 4. Антиоксиданти в складі чорниці, користь для зору
 5. Висновки
 6. Питання та відповіді

 

Чорниця і міф про поліпшення зору

Чорниця здавна використовувалася народною медициною у свіжому і сушеному вигляді як засіб від застуди та розладів травлення. А з часів Другої світової війни ці лісові ягоди «забов’язали» допомагати ще й очам. Це — міф, який виник навколо раціону британських льотчиків у Другу світову війну, в складі якого обов’язково  був джем з чорниці. Зараз вже не секрет, що чутки про властивості ягід дозволили на якийсь період приховати успішну розробку військових — радар, який добре бачив вночі ворожі літаки.

 

Корисний для зору склад чорниці

Чорниця — це джерело вітамінів (К, Е, В), мікроелементів (фосфору, калію, магнію), харчових волокон, води. Крім того, в невеликих кількостях в ній містяться каротиноїди лютеїн і зеаксантин поліфенолресвератрол. Ці речовини є антиоксидантами та допомагають підтримувати здоров’я і зберігати зір. Але найціннішим компонентом чорниці вважаються антоціани.

 

Що таке антоціани та поліфеноли в складі чорниці, чим вони корисні для організму?

Антоціани, якими славиться ця ягода, є антиоксидантами та належать великій групі поліфенольних рослинних сполук (поліфенолів).

антоцианы в составе черники

Вони синтезуються рослинами для їх власного захисту від вірусів, грибків, ультрафіолету та ін., та зберігають ці якості в організмі тварин і людини. Поліфеноли є більш стійкими до дії температури, світла, висихання, ніж вітаміни.

Чорниця, лохина, ожина, калина, суниця, чорна смородина, зелений чай, бобові, горох, какао-боби, різні види горіхів і багато інших рослин містять різні види антиоксидантів — вітамінів, мікроелементів, поліфенолів (і антоціанів в тому числі).

Всім групам поліфенолів (і антоціанів), які потрапляють до нас з їжею, властиво:

 • протизапальну;
 • противірусну;
 • протиалергічну дію.

Вони покращують стан системи згортання крові, добре впливають на тонус судин і забезпечують антиоксидантний захист.

 

Антиоксиданти в складі чорниці, користь для зору

Все у світі руйнується під дією кисню, цей процесс називається окисленням: псуються харчові продукти, руйнуються метали, старіють і хворіють живі організми. Активні форми кисню (вільні радикали) в організмі людини теж завдають шкоди зору і здоров’ю в цілому. Вік, стрес, незбалансоване харчування і шкідливі звички, екологічні проблеми збільшують накопичення вільних радикалів.

Захистом від руйнівної сили окислення (вільних радикалів) є антиоксиданти.

антиоксиданты в составе черники

Антиоксиданти — це різні за хімічною структурою речовини, які нейтралізують вільні радикали й сповільнюють процес окислення. Склад чорниці багатий на антиоксиданти. Надходження антиоксидантів з їжею — основний природний шлях захисту від вільних радикалів. Однак важливо пам’ятати, що будь-який харчовий продукт, при всьому багатстві й цінності свого складу, має профілактичні, а не лікувальні властивості.

У випадках порушення зору при короткозорості або далекозорості, при захворюваннях сітківки ока, жоден продукт не зможе його поліпшити.

Однак зберегти зір, яке дає нам понад 90% інформації про світ, ми можемо завдяки:

 • збалансованому харчуванню;
 • здорового способу життя;
 • контролю хронічних захворювань.

Тому при появі ознак порушення зору необхідно своєчасно звертатися до лікаря, проходити профілактичні огляди. Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров’я!

 

Висновки:

 1. Чорниця корисна для здоров’я очей своїми профілактичними властивостями: при регулярному вживанні ягоди допомагають зберігти гостроту зору, підтримати фізіологічні функції та протидіяти розвитку певних хронічних захворювань очей.
 2. Для правильної роботи захисної системи від дії вільних радикалів важливо надходження антиоксидантів з їжею.
 3. Для збереження здоров’я очей, як і загального здоров’я, важливо дотримуватись принципів здорового харчування і способу життя, своєчасно звертатися до лікаря при виникненні ознак порушення зору.

 

Питання та відповіді:

Всі ці продукти у своєму складі містять корисні компоненти та доповнюють раціон харчування. Тому вони корисні. Якщо йдеться про допомогу зору, необхідно пам’ятати про основні речовини, які необхідні для підтримки гостроти зору і збереження зору. Вони щодня повинні бути в раціоні.

Потрібно враховувати принципи збалансованого харчування, вони досить прості:

 • надавати щоденну перевагу — продуктам, корисним для очей;
 • мінімум кулінарної обробки;
 • мінімум жирів;
 • мінімум цукру;
 • не забувати використовувати спеції.

Чорниця корисна для збереження зору за умови регулярного вживання в складі збалансованого харчування. Тільки вживання чорниці для поліпшення гостроти зору і запобігання хронічних захворювань очей, особливо тих, що пов’язані з віком (ВМД, катаракти), недостатньо.

Load More

Оцініть користь статті:

Поділіться в соц. мережах:

підписка на розсилку

Отримувати статті на E-mail

щодо підтримання зору

Підписатись